Technologiniai terminai


Kompiuterizuotos technikos technologiniai terminai

Dažnas yra girdėjęs terminą WLAN ar 3G, tačiau egzistuoja ir tokie, kaip x86 ar RIMM… Tačiau, neatsižvelgiant į tai, ar terminas girdėtas ar ne, paklauskite savęs, ar iš tiesų iki galo žinote kas tai per technologija? Tikimės mūsų technologinių terminų paaiškinimai Jums padės praplėsti akiratį.


WLAN/WiFi


WLAN
WLAN
Lietuviškas teisingas atitikmuo – bevielis vietinis tinklas. Trumpinys – WLAN (ang. Wireless Local Area Network). Ši technologija – viena iš gausybės bevielio tinklo technologijų, kurios pagalba kompiuteriai bei kiti bevielio tinklo technologiją palaikantys įrenginiai gali pasiekti vietinį tinklą, kuris dažnu atveju turi prieigą ir prie interneto. Iš tiesų ši technologija yra sudedamoji vietinio tinklo dalis, o vietinis tinklas savo ruožtu gali egzistuoti ir laidinis, arba gali neturėti prieigos prie interneto, tačiau žmonės dažnu atveju WLAN laiko interneto prieiga, kas ne iki galo teisinga. LAN – tai vietinis tinklas, ne globalus, ir jei maršrutizatorius (ruteris), kuris ir moduliuoja vietinį tinklą, prieigos prie interneto neturės, tai ir bevielis tinklas WLAN prieigos prie interneto taip pat neturės. Vietiniame tinkle galima keistis informacija tarp kompiuterių ar kitų WLAN/LAN technologiją palaikančių įrenginių.

Jūsų nugirstas terminas


Čia atsirastų Jūsų nugirsto termino paaiškinimas jei Jūs jį tik mums pasiūlytumėte pasinaudoję dešinėje pusėje esančia užklausos forma… 🙂


Jei šiame skyrelyje neradote kompiuterinio termino paaiškinimo – klauskite mūsų tiesiogiai pasinaudodami užklausos forma pateikiama dešinėje.

Parašykite komentarą