Remonto darbų terminai


Dažnai vartojami terminai remontuojant kompiuterius

Nunešus savo kompiuterį remontuoti ir sulaukus skambučio iš kompiuterių remonto įmonės darbuotojo, turėsiančio Jums pranešti apie kompiuterio remontuojamus komponentus/programinę įrangą, negalima teigti, jog Jūs su kompiuterių remonto įmonės darbuotoju aiškiai susišnekėsite… 🙂 Tokios problemos gali kilti ne dėl Jūsų kaltės, o dėl kompiuterių remonto įmonės darbuotojo įpratimo „šnekėti aiškiai technine kompiuteristų kalba“. Reikėtų manyti, kad ir kompiuterių remonto įmonės darbuotojas nelabai džiūgauja, jei Jūs ne iki galo jį suprantate ir jam reikia papildomai aušinti liežuvį, kad Jums kuo tiksliau paaiškinti apie gedimą, tad tokiu tikslu sukūrėme atskirą skyrių, kuriame pasistengsime pateikti kuo daugiau ir tikslesnių terminų paaiškinimų, kurie vienaip ar kitaip susiję su kompiuterių remontu.


Čipseto/šiaurės/vaizduškės gedimas


Šiaurinis tiltas
Šiaurinis tiltas
Išgirdę tokią gedimo diagnozę, galite sau leisti iš karto nuliūsti, nes šis gedimas dažnu atveju reiškia, jog arba teks keisti patį kompiuterį, arba pasiruošti gerokai patuštinti piniginę, nes tokių gedimų remonto kaina dažnu atveju viršija tą, apie kurią Jūs mąstėte prieš diagnozės paskelbimą. Šio gedimo priežastis – vaizdo procesoriaus arba šiaurinio tilto perkaitimas. Pasekmė – kompiuteris dažniausiai nerodo vaizdo, o jei rodo – nesuprantamomis linijomis, kompiuteris gali pypsėti, persikrauti nespėjus parodyti jokiam vaizdui. Taip pat pasitaiko, kad kompiuteris vaizdą rodo, įsijungia, tačiau neveikia dalis techninių komponentų. Šiaurinio tilto gedimo atveju – pietinio tilto gaunami signalai nebepasiekia/pasiekia netiksliai šiaurinį tiltą.
Remontas, kaip jau minėta, nusimato labai brangus, kadangi remonto metu reikės gamykloje įlituotą nemažą procesorių (nuotraukėlė kairėje) išlituoti iš pagrindinės plokštės ir įlituoti naują procesorių. Procesorius privalo būti pakeistas identišku, tačiau nauju. Ir, be visa ko, šie darbai privalo būti atlikti nepriekaištingai tiksliai! Remonto procesui būtina specializuota įranga, specialios darbo priemonės, remonto darbų atlikėjo specialus apmokymas bei patirtis. Visi šie kritiniai reikalavimai šiaurinio tilto ar vaizdo procesoriaus keitimo procesui yra ganėtinai brangūs, kas savo ruožtu ir suformuoja kainą. Už naują šiaurinį tiltą ar vaizdo procesorių reikės sumokėti nuo 100 iki 400 Lt, o už darbą nuo 150 iki 250 Lt taikant mokestį keičiant 1 šiaurinį tiltą ar procesorių. Tad, priklausomai nuo sugedusio šiaurinio tilto ar vaizdo plokštės, už pilnavertį remontą teks pakloti nuo 250 iki 650 Lt keičiant 1 procesorių. Atkreipsime dėmesį, jog kai kurių konfiguracijų nešiojami kompiuteriai būna ir su 2 gendančiais komponentais, t.y. ir šiaurinis tiltas, ir vaizdo procesorius linkę gesti… 🙁

Hardas su „bed“ sektorias


BAD sektoriai
BAD sektoriai
Bed sektoriaitai…

Jūsų nugirstas terminas


Čia atsirastų Jūsų nugirsto termino paaiškinimas jei Jūs jį tik mums pasiūlytumėte pasinaudoję dešinėje pusėje esančia užklausos forma… 🙂


Jei šiame skyrelyje neradote kompiuterinio termino paaiškinimo – klauskite mūsų tiesiogiai pasinaudodami užklausos forma pateikiama dešinėje.

Parašykite komentarą